Haber

Kedilerin Artık 9 Candan Fazlası Var

Çinde gerçekleşen olayda bir şirket, ilk kedi klonlama işlemini gerçekleştirdi. Huang Yu isimli kişinin Garlic isimli British shorthair cinsi kedisini klonlayan şirket bu işlem için 35.000 dolar aldı.

Ölen kedisini evinin yakınındaki bir parka gömen Huang Yu, kısa bir süre sonra klonlama ile ilgili bir makale okuyunca kedisini gömdüğü yerden çıkarıp dolapta saklamaya karar verdi. Gerekli araştırma ve görüşmeler sonunda kedini klonlattı..

Sinogene isimli şirketin şirketin CEO’su Mi Jidong, yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Aslını söylemek gerekirse müşterilerimizin birçoğu, yalnızca birkaç sene önce mezun olmuş gençler. Evcil hayvanlarını aileden biri olarak görüyorlar. Hayvan klonlama, genç neslin duygusal ihtiyaçlarını karşılıyor.”

23 yaşındaki Huang,  “Garlic öldüğünde çok üzüldüm” dedi. “Gerçeklerle yüz yüze gelemediğim için ani bir ölümdü. Onu hastaneye götüremediğim için kendimi suçluyorum, bu da ölümüne neden oldu.”dedi.

Garlic’ isimli kedinin klonunun sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda davranış olarak da ölen kedisine benzediğini belirten Huang kedisini klonlattığı için son derece mutlu.

Kaynak : https://phys.org/news/2019-09-cat-chinese-firm-cloned-kitten.html

Yorumlar

En Çok Okunanlar